Osb Fiyatları ve Çeşitleri Hakkında Bilgi için Bizi Arayabilirsiniz

Osb, ahşap malzemeden elde edilmiş bir panel levhadır. İnşaat sektörü başta olmak üzere çeşitli endüstrilerde kullanım olanağı sağlar. Bu yapısal panel, su geçirmez ve ısıyla kürlenen sentetik reçine bazlı yapıştırıcılarla birleştirilmiş, uzun ahşap şeritlerden oluşur. Osb fiyatları ürünlerin boyutuna ve projenizin ne kadar osb levha gerektirdiğine bağlı olarak değişir. Bununla beraber osb ölçüleri değişiklik gösterir ve gereksinimlerinize hitap eden osb levhayı kolayca tespit edebilirsiniz.

Osb Levha Nedir?

Osb, yaygın olarak kullanılan, çok yönlü, işlenmiş ahşap panel yapıdır. Su geçirmeyen bu malzeme, aynı zamanda ısıya karşı da dayanıklılık sunar. Osb panel ahşap, sıcaklıkla sertleştirilmiş ve çapraz yönlendirilmiş bir tabaka olarak dikdörtgen şekilli odun lifleri içerir. Mukavemet ve performans açısından kontrplak ile benzerdir. Popüler bir malzemedir, bükülmeye ve bozulmaya karşı son derece dayanıklıdır. Osb genellikle 8-15 cm uzunluğundaki ahşap malzemelerden elde edilir.

Osb Ölçüleri ve Çeşitleri

Yapısal ve yapısal olmayan kullanımlar için bir dizi OSB ürünü üretilmektedir. Hafif, güçlü ve çok yönlü olan bu malzeme, çatı, duvar ve zemin inşaatında sıklıkla tercih edilir. Kimi projelerde prefabrik I-kirişler için ağ malzemesi ve yapısal yalıtımlı paneller için bir dış yüzey malzemesi şeklinde kullanılır. Güçlü, dayanıklı bir panel olmasından ötürü bükülmez, rüzgâra ve sismik yüklere direnir. Osb panel levha çeşitleri oldukça fazladır. Osb ölçüleri arasında en sık tercih edilenler:

  • Osb 11 mm,
  • Osb 18 mm,
  • Osb 15 mm,

Bununla beraber çeşitli yapılar için başka ölçülerde osb ebatları da üretilir. Bunlar genelde 9 mm osb ve 22 mm osb olmaktadır. Paneller, paletler, mobilya imalatı, denizcilik uygulamaları ve endüstriyel konteynerler gibi alanlarda kullanım imkânı sağlayan bu değerli malzeme, çürümeye ya da yangına karşı direnci artırmak için kimyasal olarak işlenebilir. Bu durum osb panelin kullanım ömrünü bir hayli artırır.

Osb Fiyatları 2022

Osb fiyatları projenin büyüklüğü ile yakından ilgilidir. 9 mm osb fiyatı ile 18 osb fiyatı aynı olmaz. Osb levha fiyatları konusunda önemli olan bir başka kriter de ürünün kalitesidir. Kaliteli bir malzemenin çok düşük fiyatlarda olması beklenemez. Dayanıklı, uzun ömürlü ve bütçenize hitap eden osb malzeme için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.