Kayın Kontraplak Fiyat ve Çeşit Stok Bilgisi için Bize Ulaşınız

Kayın kontrplak, çam, sedir veya söğüt benzeri yumuşak bir ağaçtan elde edilmiş bir malzemedir. Ahşap panel içeren bu malzemeler bir kaplama malzemesiyle desteklenir ve daha sağlam bir yapı elde edilir. Bu nedenle mobilya, dolap, doğrama ve diğer dekoratif uygulamaların imalatında kullanılabilir. Kayın kontrplak fiyatları ürünlerin boyutuna ve kalitesine göre değişiklik gösterir.

Kayın kontraplak ankastreler, dolaplar ve birçok mobilya türü için tercih edilen malzemelerden biri. Masif keresteye oranla daha popüler olan kontrplak, pek çok çeşit sunmasından dolayı da popülerliğini koruyor. Marine kontrplak ve huş kontrplak gibi farklı ürün grupları bulunuyor. En önemlisi de daha sağlam, güvenli ve uzun ömürlü kullanımı garantiliyor.

Kayın Kontrplak Çeşitleri

Kayın kontrplak özellikleri ürünün çeşidine göre farklılaşıyor. Bununla beraber 18 mm kayın kontrplak pek çok ağaç türünden elde edilebiliyor. Kayın ahşap kontrplak için seçilen ağacın türü, ürünün kalitesini ve dayanıklılığını belirleyen en önemli etken oluyor. Kayın kontraplak için kullanılan ağaç, aynı zamanda ürünün uzun ömürlülüğüne de katkı sağlıyor. Kayın kontrplak 12 mm ya da 15 mm kontroplak gibi ürünler en çok tercih edilenler arasında sayılıyor. İsteğe göre ürünün kalınlığı ve boyutu değiştirilebiliyor.

Kayın Kontrplak Kullanım Alanları

Sert ağaçtan elde edilen kayın kontraplak çeşitleri mobilya, dolap, sandık, gömme dolap, mutfak, mimari uygulamalar, kapılar, lambriler, oyuncaklar, müzik aletleri, spor malzemeleri, kaykaylar vb. alanda kullanım olanağı sunuyor.

Kayın kontraplak özellikleri nedeniyle neme dayanıklı olmayan ve formaldehit içermeyen yapıştırıcılar ile elde edilir. Deniz endüstrisi için kullanılacak olan ürünlerde tercih edilen kayın kontrplaklar, dış sınıf olarak adlandırılır ve bu tarz ürünlerin de kalınlık, boyut ve kalite bakımından çeşitleri bulunmaktadır.

Kayın Kontraplak Fiyatları

Kayın kontrplak ücretleri firmadan firmaya farklılık gösterir. Ne kadar kayın kontrplak kullanacağınız ve boyutunun ne olacağına göre ödeyeceğiniz ücret de değişir. Ucuz kontrplak fiyatları yerine kaliteli ürünlere odaklandığınızda, üründen alacağınız verim artacaktır. Bununla birlikte, bütçe dostu fiyatlar sunan ve müşteri memnuniyetine odaklanan bir firmadan kayın kontraplak almak elbette beklentilerinize yanıt verecektir.