Kavak Kontrplak Fiyat ve Stok Bilgisi İçin Bize Ulaşınız

Projeniz için kontrplak kullanmaya karar vermeniz gerektiğinde, zor bir süreçle karşıya kalırsınız. Peki, hangi tür kontrplak seçmelisiniz? Bir dizi farklı tür vardır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biri de kavak kontraplak olmaktadır. Bu malzeme de kendi içinde çeşitli özelliklere ayrılır. Hepsinin birbirinden farkı ise ebatlardır. 4 mm kavak kontrplak bulabileceğiniz gibi 12 mm kavak kontrplak da bulabilirsiniz. Projenizin veya tasarlamak istediğiniz ürünün özelliklerine uyum sağlayan bir kavak kontrplak satın alabilirsiniz.

Kavak Kontrplak Çeşitleri

Kavak kontrplak ebatları kontrplakların çeşitlerini belirleyen unsur olmaktadır. Kavak kontrplak ölçüleri farklılık gösterir. En çok tercih edilen kavak kontraplak çeşitleri arasında 6 mm kavak kontrplak, 10 mm kavak kontrplak ve 15 mm kavak kontrplak sayılabilir. Tasarlanacak olan ürüne ve bu ürünün boyutuna göre başka kontrplaklar da tercih edilebilir. Bunlar genelde 1 mm kontraplak, 8 mm kavak kontrplak ve 18 mm kavak kontrplak gibi malzemeler olur.

Kavak Kontrplak Kullanım Alanları

Kavak ve huş kontrplak fiyatları her bütçeye hitap etmesinden dolayı en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bu konu elbette fiyatla sınırlı değildir. Ürün, 3 mm kavak kontrplak çeşitlerinden 18 mm kavak kontraplak modellerine kadar çok çeşitli seçenekler sunar. Bu yüzden de gereksinimlerinizi karşılayan bir kavak kontrplak bulmanız çok kolaydır. Kavak kontrplaklar ağırlıklı olarak inşaat sektöründe yapısal amaçlarla kullanılmaktadır. Mobilya ve deniz endüstrisinde de bu ürünlerin kullanıldığı bilinmektedir.

Kavak Kontrplak Fiyatları

Esnek kontrplak fiyatları diğer kontrplaklara oranla cep dostudur diyebiliriz. Kavak kontraplak ölçüleri değiştiği gibi fiyatlar da değişiklik gösterir. Kavak kontraplak fiyatları için en belirgin husus ise ürünün ebatları olmaktadır. Kavak kontrplak fiyatları söz konusu olduğunda öncelikli olarak satın almak istediğiniz malzemenin kalınlığına ve miktarına odaklanmanız gerekir. Bununla beraber, kaliteli, uzun ömürlü ve güvenli bir kontrplak malzemenin çok düşük fiyatlarda olması beklenemez. Yine de bütçe dostu fiyatlar sunan bir firmayla iş birliği yapmanız mümkündür. Sonuç olarak 2 mm kontraplak fiyatları ile 18’lik kavak kontrplak fiyatı aynı olmaz. Fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz.