İnşaatlık Kereste fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz

Binlerce yıldır yapılarda kullanılan kereste çeşitleri, zaman geçtikçe inşaat sektörünün oluşturdukları yapılarda verim elde etmesine yardımcı olmak için gelişmiştir. Çok yönlü bir yapı malzemesi olarak öne çıkan inşaatlık kereste, mükemmel yük taşıma ve ısı yalıtımı özellikleri sunar. İnşaatlık keresteler farklı ölçü ve özelliklerde üretilir. 5×10 inşaatlık kereste bulabileceğiniz gibi 20 cm inşaatlık kereste de bulabilirsiniz. Bununla beraber, inşaatlık kereste fiyatları ürünlerin özelliğine ve ölçüsüne göre değişiklik gösterir.

 

İnşaatlık Kereste Özellikleri

Ahşap, inşaat sektöründe vazgeçilmeyen bir malzemedir. Birçok avantajı beraberinde getirir. İnşaatlık kereste özellikleri nedeniyle dayanıklı ve çok yönlü bir kullanım olanağı vadeder. Çünkü bu malzeme istenilen şekle bükülebilir ya da başka bir malzemeye eklenebilir. Aynı zamanda inşaatlık kereste zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık sunar. İnşaat kereste çeşitleri, hem ses hem de ısı yalıtımı sağlamasından dolayı da büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden çelik ve tuğla malzemeye oranla daha iyi performans sağlar. Ahşabın yenilenebilir bir kaynak olduğunu ve onu inanılmaz derecede çevre dostu yaptığını bilmek de önemlidir.

İnşaatlık Kereste Çeşitleri

İnşaat sektöründe kullanılan kereste çeşitleri oldukça fazladır. 5×10 kereste, 12 cm inşaatlık kereste, ve 9×5 kereste gibi ürünler başta olmak üzere daha çok sayıda kereste türü var. 10 cm inşaatlık kereste veyahut 18 cm inşaatlık kereste gibi malzemeler en çok tercih edilenler grubunda yer alır. Buna ek olarak; 4×5 kereste ve 15 cm inşaatlık kereste gibi malzemeler de sıklıkla tercih edilir. Kerestenin yapıldığı ağaç türüne göre de farklı modelleri vardır. Bunlar arasında kızılçam kereste ve kavak kereste bir adım öne çıkar. Çünkü dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü onu popüler bir seçim haline getirir.

İnşaatlık Kereste Fiyatları

Maliyet elbette projenin ölçeğine bağlı olacaktır, ancak inşaatlık kereste fiyatları aşırı yüksek olmamaktadır. İnşaatlık kereste ebatları, kerestenin fiyatını belirleyen en önemli unsurdur. Ayrıca, silinmiş kereste fiyatları ile diğer ürünlerin fiyatları aynı olamayacağı gibi, örneğin kavak kereste fiyatları da değişiklik gösterir. Ebat konusu fiyatı etkileyen önemli bir husus olmakla birlikte, bu konuya etki eden bir başka faktör de kerestenin elde edildiği malzemedir. Bu yüzden kereste fiyatları değişir. 1 m3 kereste fiyatı ve diğer ürünlerin fiyatları hakkında daha detaylı bilgiyi firmamıza ulaşarak edinebilirsiniz.